iza watanabe

Jestem poszukiwaczką, tropicielką, obserwatorką. Talentów. Rozwoju. Odkryć.

Autentyczne, rzetelne i jednocześnie życzliwe wspieranie ludzi w odkrywaniu i korzystaniu z ich mocnych stron to moja potrzeba prosto z serca 🙂 I z tej potrzeby zrodził się pomysł na własną działalność, do której dojrzewałam jakiś czas. 

Głęboko wierzę w pracę coachingową. Towarzyszę w odkrywaniu i realizacji celów, w przechodzeniu przez trudności pojawiające się po drodze odnosząc się przy tym z ciekawością i szacunkiem do dokonywanych wyborów. Certyfikowanym coachem jestem od 2016 roku, po kursie w Szkole Coachingu WINGS.

Rozumiem realia biznesowe, w szczególności wymóg użyteczności wprowadzanych rozwiązań w odniesieniu do konkretnej potrzeby i możliwości organizacji. I jednocześnie jestem przekonana, że angażując się świadomie w sytuację, dostępne scenariusze wydarzeń mogą znacząco przekraczać założone na starcie cele. Dlatego cenię otwartość na nieoczywiste zwroty akcji, przyjmowanie odmiennych punktów widzenia i kreatywne inspirowanie się potencjałem pytań typu “a gdyby tak…?”

W pracy czerpię ze swoich różnorodnych doświadczeń zawodowych zdobytych podczas pracy jako konsultant w projektach doradczych (m.in. dla Orange, Heinz, TVP, Adamed, BNP Paribas) oraz jako HR-owiec w branży handlowej i produkcyjnej/ automotive. W ciągu kilkunastu lat pracy w środowisku biznesowym w obszarze rozwoju potencjału pracowników, rozbudzania kreatywności, zarządzania ludźmi, projektowania strategii i zmian w organizacjach przekonałam się, że najpiękniejsze owoce przynosi połączenie mocnych stron z zainteresowaniami. Indywidualnie i w zespołach.

Z wykształcenia jestem ekonomistką po SGH, a także absolwentką studiów podyplomowych na SWPS – najpierw z Psychologii Społecznej w Zarządzaniu Rozwojem Organizacji, a ostatnio również jako Trener Treningu Interpersonalnego. Uczę się też od dr Brené Brown – amerykańskiej badaczki zajmującej się tematami: odwagi, wrażliwości, wstydu i autentyczności. Na razie co prawda pośrednio (studiując wnikliwie wszystkie jej książki w połączeniu z udziałem w cyklu warsztatów prowadzonych przez Joannę Chmurę – certyfikowaną trenerkę programów rozwojowych opracowanych przez dr Brené Brown właśnie), ale mam takie marzenie, by kiedyś stanąć przed Brené, spojrzeć jej z wdzięcznością w oczy i podziękować z całego serca za to, co i jak robi 🙂

Ogromną przyjemność sprawia mi praca z obrazem, planszą, mapą, klockami LEGO.

iza
"Możesz wybrać odwagę albo komfort. Nie możesz mieć i tego i tego."
Brené Brown